رمان

دانستنیها/احادیث مذهبی/مقالات/آهنگ هاو....

رمان

دانستنیها/احادیث مذهبی/مقالات/آهنگ هاو....

دانلودآهنگ/دانلودمقاله/مطالبی درباره انتخاب رشته/مطالب طنزآمیز/احادیث مذهبی/آخرین خبرها و.....

تبلیغات

SIMORGHSEVEN.IR

Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

آخرین نظرات

نویسندگان

11 نکته برتر برای مثبت اندیشی

يكشنبه, ۲ شهریور ۱۳۹۳، ۰۹:۰۶ ق.ظ

11 نکته برتر برای مثبت اندیشی

مقدمه

در تحقیقاتی که در یکی از کلینیک های آمریکا به عمل آمده است، از بیماران تست شخصیت گرفته شد که میزان خوش بینی و بدبینی آنها تعیین شود. پیشرفت بیماران در طی مدت 30 سال مورد بررسی قرار داده شد و نتیجه ای که از این تحقیقات به عمل آمد این بود که افراد خوش بین دارای طول عمر بالاتر ، و افراد بدبین دارای طول عمر پائین تری نسبت به افراد مشابه از لحاظ سن و جنس می باشند. محققان به این نتیجه رسیدند که خوش بینی سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده و باعث می شود افراد روش زندگی سالم تری را دنبال کنند. افراد خوش بین، در مورد خود احساس خوبی دارند و از خود مراقبت می کنند، در حالیکه در افراد بدبین، میزان فشار خون بالا، استرس و ناامیدی نشانه ترس و نارضایتی آنها از زندگی می باشد.

شما هم می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید افکار منفی و ناامید کننده، یا افکار مثبت و الهام بخش داشته باشید. گرایش شما، طرز فکر شما را معین خواهد کرد، و طرز فکر شما عملکرد و خروجی زندگی شما را جهت خواهد داد. تحقیقات نشان می دهد که در صورتی که گزینه مثبت را انتخاب کنید، زندگی شادتر، پر هدف تر و طولانی تری خواهید داشت. در ادامه، پیشنهاداتی برای تقویت مثبت اندیشی در شما، آورده شده است:

 

به خود اطمینان داشته باشید

 

نکات مثبت اندیشی

افراد مثبت اندیش، عمیقا به خود اطمینان دارند. در تحقیقات به عمل آمده معلوم شده است که برای بدست آوردن اهداف ماندگار، اطمینان به نفس از هوش، تحصیلات و ارتباطات مهم تر است. نقطه مهم برای شروع آن است که شما بدانید که می توانید به اهداف بسیار بزرگ و خارق العاده دست پیدا کرده، و برای خود و جامعه فردی بسیار ثمر بخش و مفید باشید.

 

اهداف خود را مشخص کنید

اگر هیچ هدفی نداشته باشید، سفر شما یک سفر تصادفی خواهد بود. اگر علایق و آرزوهای خود را بر روی کاغذ بنویسید، شما حرکت خود را برای رسیدن به آنها شروع کرده اید.

 

یک تصویر ذهنی از موفقیت خود ایجاد کنید

 

نکات مثبت اندیشی

تصور کنید که به هدف خود رسیده اید. از تجربه چاپ کتاب ، فروش کالاها، تشویق حضار از سخنرانی شما، برنده شدن در مسابقه، و داشتن زندگی آرمانی خود لذت ببرید. زمانی که ذهن شما این تصویر را قبول کرد، به شما کمک خواهد کرد که قدم های لازم برای رسیدن به هدف را درست و محکم بردارید.

 

مالکیت و مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرد

یک قربانی نباشید. دیگران را برای وقایع سرزنش نکنید. کاپیتان قایق زندگی شما، شما هستید و شما هستید که تعیین می کنید این قایق به چه سمتی حرکت کند. اگر با جنبه ای از زندگی خود مشکل دارید ، نقشه ای برای تغییر آن کشیده و شروع به حرکت کنید.

 

با خود صحبت کنید

 

نکات مثبت اندیشی

سعی کنید با گفتن چیزهای مثبت، مشوق خود باشید. بطور مثال، روز خود را با این کلام ذهنی شروع کنید: "امروز یک روز عالی برای من خواهد بود و خواهم توانست خیلی به هدف خود نزدیک تر شوم" . اگر اتفاقات درست پیش نرفت و مرتکب خطایی شدید، دنبال بهانه جویی نباشید، بلکه با خود صحبت کرده و مثلا به خود بگوئید: "ایندفعه اشتباه کردم، ولی دفعه بعد از این اشتباه درس گرفته و مجددا مرتکب آن نخواهم شد"

 

نکات منفی را حذف کنید

از کلام ذهنی مثبت برای حذف افکار منفی که به ذهن شما میخزند کمک بگیرد. نگرانی از سختی ها و مشکلاتی که در سر راه وجود دارند را با داشتن روحیه ای مثبت کمرنگ کنید، "من از پس این مشکل بر می آیم". شما مشکلات را نادیده نمیگیرید، بلکه با طرز فکری مثبت و سازنده، با آنها روبرو می شوید.

 

با افراد مثبت اندیش، نشست و برخواست داشته باشید

 

نکات مثبت اندیشی

در بین دوستان، افراد فامیل و همکاران شما، احتمالا تعدادی افراد مثبت اندیش، خوش بین و پرتلاش و همچنین تعدادی افراد بدبین، انتقادجو و ناراحت وجود دارند. به رفتار و طرز فکر آنها فکر کنید و از آنها الگو برداری کنید. شما باید سعی کنید زمان بیشتری را با افراد مثبت و زمان کمتری را با افراد منفی بگذرانید. افراد خوش بین، باعث الهام بخشی به شما شده و شما را تشویق خواهند کرد، در حالیکه افراد بدبین، باعث ایجاد شک و تردید در شما شده و شما را ناامید می کنند.

 

قدر نعمت های خود را بدانیم

نکات مثبت و منفی در مورد خود را در کاغذهای جداگانه یادداشت کنید. اگر شما فرد سالم، قوی، جوان، دارای کار، خوش بین، دارای خانواده خوب، دارای ایمان خوب، ... هستید، اینها را در صفحه نکات مثبت یادداشت کنید. بطور عکس، در صورتی که مثلا فردی بیکار، بیمار، ورشکسته، ... هستید، اینها را در صفحه نکات منفی یادداشت کنید. به احتمال خیلی زیاد، صفحه نکات مثبت، خیلی بیشتر از صفحه نکات منفی در خود مطلب خواهد داشت. ما معمولا همه موارد خوب در زندگی خود را نادیده گرفته و فقط  روی نیازها و شکست های خود تمرکز می کنیم.

 

شعاع های نور را پیدا کنید

 

نکات مثبت اندیشی

سعی کنید در هر شرایط جدیدی که ایجاد می شود، دنبال موقعیت باشید. بطور مثال خیلی از افرادی که ممکن است در گذشته کار خود را از دست داده باشند، به شما خواهند گفت که آن واقعه، بهترین اتفاق زندگی آنها بوده است. در یک زمان، یک واقعه ممکن است خیلی بزرگ و ناراحت کننده به نظر برسد، ولی با گذشت زمان، فرد مسیر بهتری برای زندگی خود پیدا کرده و زندگی شادتر و هدفدارتری نسبت به قبل خواهد داشت. هر تغییری، با خود موقعیت ها و خطرهایی به همراه خواهد داشت، افراد موفق، کسانی هستند که از شکست ها بعنوان نردبانی برای موفقیت استفاده می کنند.

 

سخت نگیرید و از زندگی بیشتر لذت ببرید

انقدر به خود سخت نگیرید. اگر بتوانید به مسائل بخندید، راحت تر می توانید با آنها کنار بیایید. سعی نکنید همه چیز را با هم درست کنید. خود را با کار غرق نکنید. ارتباط خود با خدا را بیشتر کنید. ارتباط با خدا باعث ایجاد احساس آرامش در شما خواهد شد. بیشتر به خود برسید و کارهایی انجام دهید که خنده بر لبان شما می آورد. خنده بهترین _ و ارزان ترین _ دارو است. پس سعی کنید بین کار، تفریح و عبادت حد تعادل را پیدا کنید.

 

ادای آنرا در آورید

 

نکات مثبت اندیشی

اگه همه راه ها به شکست انجامید، ادای موفقیت را در آورید. اگر خیلی نگران، مضطرب و مشوش هستید، تظاهر کنید که فردی مطمئن و با اعتماد به نفس هستید. با اطمینان به سمت میکروفن حرکت کنید، به روی حضار لبخند بزنید و طوری رفتار کنید که انگار فردی مثبت، حرفه ای و موفق هستید. بازی در نقش، باعث ایجاد رفتار موافق با نقش در شما می شود. شما می توانید هم حضار ، و از آن مهم تر، هم مغز خود را گول بزنید. برای همین در صورت تقلید رفتار یک فرد مثبت و موفق، کم کم شما هم یک فرد مثبت و موفق خواهید شد.

اگر افراد مثبت اندیش، دارای زندگی طولانی تر، شادتر و هدفمندتری نسبت به بقیه افراد هستند، پس چرا باید کسی بخواهد که یک فرد بدبین و منفی باشد؟ جواب این سوال آن است که خیلی از افراد، تفکر منفی را گزینه راحت تری نسبت به تفکر مثبت می دانند! برای آنکه راحت تر بوده و چالش کمتری به دنبال دارد. مراقب باشید که داخل این تله نیافتید. مثبت فکر کنید.

نظرات  (۷)

سلام

وبلاگ زیبایی داری ولی حیف که روی بلاگستو سرعتش پایینه،من رفتم روی بولدفا ساختم خیلی توپه.

اگه تونستی یه سر بزن،امکاناتش در حد یک وبسایته کامله،یه سر بزن بدت نمیاد.تازه تو این دو هفته که وبلاگمو ساختم اومدم صفحه ی اول گوگل

www.boldfa.com

اگه خوشت اومد یه صلواتی واسه ظهور آقا بفرست.

۰۲ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۲۶ نماینده رسمی الکسا در ایران
www.iAlexa.ir
یک تیر 2 نشان !!!

هم کسب درآمد و هم افزایش بازدید


لذت یک درآمد شیرین اینترنتی !!!


کسب درآمد تا 1 میلیون تومان درماه
پرداخت منظم و تضمین شده

افزایش بازدید وبلاگ شما
افزایش رنک الکسا وبلاگ شما
افزایش رنک گوگل وبلاگ شما
قانونی شرعی حلال
مورد تایید الکسا
مورد تایید گوگل وبمستر

عضویت 100% رایگان و آسان سریع در 5 ثانیه !

هدیه ویژه : 20000 هزار بازدید واقعی با آی پی های مختلف از سایت و یا وبلاگ شما فقط 5 هزار تومان به همراه خرید آنلاین !! 1000 برابر ارزانتر از پاپ آپ !!

بازدید وبلاگ خود را 99 برابر کنید
www.iAlexa.ir
۰۲ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۴۷ نماینده رسمی الکسا در ایران
www.iAlexa.ir
یک تیر 2 نشان !!!

هم کسب درآمد و هم افزایش بازدید


لذت یک درآمد شیرین اینترنتی !!!


کسب درآمد تا 1 میلیون تومان درماه
پرداخت منظم و تضمین شده

افزایش بازدید وبلاگ شما
افزایش رنک الکسا وبلاگ شما
افزایش رنک گوگل وبلاگ شما
قانونی شرعی حلال
مورد تایید الکسا
مورد تایید گوگل وبمستر

عضویت 100% رایگان و آسان سریع در 5 ثانیه !

هدیه ویژه : 20000 هزار بازدید واقعی با آی پی های مختلف از سایت و یا وبلاگ شما فقط 5 هزار تومان به همراه خرید آنلاین !! 1000 برابر ارزانتر از پاپ آپ !!

بازدید وبلاگ خود را 99 برابر کنید
www.iAlexa.ir
۰۳ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۴۴ آرمین حسینی
سلام
لینک شدید


سلام مهربونم
وب جالبی داری
خوشحال میشم باهات بیشتر آشنا بشم و پستاتو با دوستام لایک کنم.....جامعه مجازی فیس کمپ یه محیط دوستانه با مجوز از ارشاد:
http://facecamp.ir
اینم چت روم مون:
http://campchat.ir/
خیلی راخت میتونی همون جا عکساتم اپلود کنی
campup.ir
اینم لینک شخصی من..خوشحال میشم دعوتمو قبول کنی:
http://facecamp.ir/signup/invited:cecca6029a01c83a75ead54899a535d7
#فدامدا
  سلام...
شیعه بلاگ با قسمت چهارم چگونه یک نماز خوب بخوانیم به روز است...
منتظر حضور سبزتان هستیم...
یاعلی...
این باخود صحبت کردنش دیگه باحال بود....
ما همیطوری انگ دیونه بودن رو میخوریم، اگه باخودمون هم حرف بزنیم دیگه چی میشه....
فردا باید از تیمارستان کامنت واستون بزارم.

عیدتون مبارک باد.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی